Pera Bilgi Sistemleri tarafından satın almış olduğunuz Active Directory Security Proactive Services ile Active Directory ortamınız için var olan güvenlik risklerini ve zafiyetlerini tespit etmiş olacaksınız.

Active Directory ortamınızla ilgili mevcut tehdit ortamı, kimlik alt yapı durumu ve önerilen güvenlik sıkılaştırılması hakkında bilgiler edinecek, kimlik avcılığının önüne geçeceksiniz.

Yaygın olarak kullanılan protokoller de dahil olmak üzere Active Directory uzlaşmasına neden olan güvenlik açıklarını tespit edecek ve altyapınızın derin bir değerlendirmesine sahip olacaksınız.

Kötü amaçlı yazılımların Active Directory yapınız da bulunma olasılığı, Hash ve diğer Kimlik Bilgi Hırsızlık olasılığını öğreneceksiniz.

Active Directory Güvenliğinizi etkileyen riskleri Proactive Services hizmeti sonrasında tanımlayacak, ölçerek azaltacaksınız. Bu çalışma sonrası Active Directory hizmetinin güvenliğini arttırmış ve güvenlik sıkılaştırma çalışmasını gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu çalışma da kuruluşa özel Active Directory Security değerlendirme raporu ve çözüm önerileri de sunulmaktadır. Değerlendirme Raporu, aynı zamanda teknik bulgulara ve tam bir iyileştirme planını içermektedir.

Active Directory Security Proactive Services hizmeti Pera Bilgi Sistemleri tarafından geliştirilmiş bir programdır. Konusunda uzman bir mühendis tarafından gerçekleştirilecek çalışma da aşağıdaki konu başlıklarına odaklanılmaktadır.

  • Exposure to Pass the Hash and other Credential Theft attacks
  • Identity Management, including Membership in Administrative Groups
  • Domain and Domain Controller security configurations
  • Microsoft recommended baselines (including auditing, firewall, network protocols, user rights, password, policies, lockout policies)
  • Forest Environment Gaps to include legacy operating systems, anonymous access vectors, and others
  • Forest Security Settings
  • Account Hygiene (Privileged and nonPrivileged)
  • Security Update Management
  • Operational Excellence, including Security Monitoring, Network Security, Backup and Antivirus Management, Security Governance
  • Virtual Domain Controller Configuration

Pera Bilgi Sistemleri Hizmet Kuponları

Satın almış olduğunuz Proactive Services Active Directory hizmeti ile birlikte Pera Bilgi Sistemleri tarafından kurumunuza özel kuponlar verilmektedir.

Kuponlarınızı Pera Bilgi Sistemlerinin sağlamış olduğu Bilgi Teknolojileri hizmetlerinde kullanabileceğiniz gibi çalışma sonrası sahip olacak olduğunuz değerlendirme raporunda paylaşılan teknik bulguları gidermek için de kullanabileceksiniz.

Bizi Arayın

+90 216 550 21 71

Bize Yazın

Bize Ulaşın

Zühtüpaşa Mahallesi. Zahit Bey Sk. No:14 34724 Kadıköy/İstanbul

Proactive Services Active Directory Security hizmet içeriği ve diğer Proactive Services hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için Pera Bilgi Sistemleri ‘ne ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Proactive Services Hizmet Paketleri

Active Directory Proactive Services hizmetini satın alan müşterilerimiz Active Directory ortamlarında uçtan uca güvenlik ve sürekliliğe sahip olabilmek için aşağıda ki hizmetleri de satın aldılar.

Proactive Services Hizmet Paketlerimiz

Pera Bilgi Sistemleri tarafından geliştirilen Proactive Services hizmet paketleri ile Bilgi Teknolojileri alanında uçtan-uca güvenlik ve izlenebilirlik elde edecek alt yapınızın güncel gereksinimleri olan iş sürekliliği, KVKK, ISO standartları ve iş süreçleri, iş sürekliliği ve Felaketten Korunma stratejileri hakkında değerli çalışmalara sahip olacaksınız.

Proactive Services Hizmet içeriği hakkında özet bilgilere aşağıda ki soru başlıklarından erişebilir ve proactive5n1k sayfalarında daha detaylı cevaplara ulaşabilirsiniz. Hizmet içeriğini özelleştirmek ve Bilgi Teknolojileri alt yapınız için kuruluşunuza özel çalışma yapılması için Pera Bilgi Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu çalışma için üç farklı alternatifimiz bulunmaktadır.

Çalışma alanı yüksek gizlilik kısıtlamalarına sahip müşterilerimiz için müşteri adresinde ve Bilgi Teknolojileri uzmanlarınız ile birlikte gerçekleştirilmektedir.

Çalışma alanı esnek müşterilerimiz için belirlenmiş saatlerde ve Pera Bilgi Sistemleri tarafından bildirilen IP adresleri arkasında uzaktan gizlilik anlaşması sonrasında yapılmaktadır.

Microsoft Azure, Amazon ve benzeri bulut bilgi işlem ortamlarında barındıran müşterilerimiz için bu çalışma uzaktan ve gizlilik anlaşması sonrasında yapılmaktadır

Proactive Services hizmet kapsamında bir takım verilere sahip olmaktayız. Bu veriler, kuruluşunuzun üretmiş olduğu hassas veriler olmadığını hatırlatmak ve toplanan verilerin Kurumunuzun sistem döngüsünü içeren veriler olduğunu hatırlatmak isteriz.

Çalışma öncesinde yapacak olduğumuz gizlilik anlaşması ile çalışmada sırasında toplanacak veriler sizlere sunulacaktır. Hizmet çalışması sonrasında elde etmiş olduğunuz Değerlendirme Raporu haricinde herhangi bir veri alınmamaktadır.

Proactive Services hizmeti için ön görülen çalışma süresi iki gün ile başlamaktadır. Satın alacak olduğunuz birleştirilmiş Proactive Services hizmetleri ve kurumunuzun güncel gereksinimlerine bağlı olarak artı süreler kurumunuza özel yapılacak çalışma içeriğine göre belirlenecektir

Proactive Services hizmet çalışmalarında herhangi bir kesinti planlanmamaktadır ve kesintiye sebep olacak bir çalışma içermemektedir. Çalışmalar tamamen izleme üzerine odaklanılmış çalışmalardır.

Yapılacak olan çalışmanın içeriğine bağlı olarak stres testleri ve performans değerleri ayrıca toplanacaktır. Bu çalışma, sistem çalışmasına etki etmeyecek performans artışları sistemlerin geleneksel çalışmalarında var olan artış oranı kadar oluşacaktır.

Gerçekleştirecek olduğumuz çalışma içeriğine göre ek kaynak gereksinimlerimiz olmaktadır ve Proactive Services Hizmet paketlerine göre değişiklik göstermektedir.

Çalışma içeriğine bağlı olarak VPN erişim bilgileri, Raporları toplayacak olduğumuz etki alanınız içinde bulunan Sanal/Fiziksel bir sunucu gereksinimlerimiz bulunmaktadır.

Proactive Services Hizmetlerinde kontrollerini gerçekleştirecek olduğumuz sunucuların Windows Server 2008 ve üzeri olması gerekmektedir.

Windows Server 2008 / R2, Windows Server 2012 / R2 ve Windows Server 2016 işletim sistemlerine sahip olmaları gerekmektedir.