Bulut hizmetleri sabit ve tek düzey olamaz…

Her müşteri iş ihtiyaçları için uygun maliyetli Bulut Bilgi İşlem Kaynakları. İsterseniz birinci veri isterseniz ikinci veri yada Felaket Konumlandırma Merkezi olarak kullanın. Büyük bilgi işlem kaynakları ile birlikte Büyük veri için barındırmak isteyen müşterilerimiz için de devasa veri havuzları hizmetinizde…

Premier Data Center , İstanbul Flat Office yerleşkesinde bulunmaktadır. Büyük bilgi işlem kaynaklarına ihtiyaç duyan müşterilerimiz için birinci bulut bilgi işlem kaynaklarını Hyperconverged (bütünleşik) mimari de çalışan sunucularımızdan vermekteyiz.

Equinix IS2 Veri Merkezi, İstanbul Yukarı Dudullu yerleşkesinde bulunmaktadır. Büyük veri havuzuna ihtiyaç duyan müşterilerimiz için SAP Hana Bulut (SAP Certificated) Bulut Yedekleme, Bulut Depolama ve felaket konumlandırma merkezi olarak hizmet vermektedir.

Vodafone İzmir Veri Merkezi, Premier DC ve Equinix IS2 ‘de barınan müşterilerimiz için seçilmiş Felaket Konumlandırma Merkezidir. Aynı zaman da Istanbul ‘da İzmir ‘de FKM Hizmetine ihtiyaç duyan müşterilerimiz için de kullanılmaktadır.

Anadolu Veri Merkezi KKB, Ankara’da finans ve bilişim dünyasına sınıf atlatan, Banka ve Finans sektöründe bulunan müşteriler için yedekleme, Felaket Konumlandırma merkezi ve ana veri merkezi (Barındırma) ihtiyaçları için kullanılmaktadır.

Ağ Bağlantıları, Veri Merkezleri arasında 100 Gbps Turkcel Superonline ve 40 Gbps Turktelekom bağlantısı yedekli bir şekilde çalışmakta ve 10 Gbps Layer 2 Turkcell Superonline bağlantısına da sahiptir. Equinix IS2 Veri Merkezi, Equinix Global Datacenter ve Microsoft Azure, Office365 ve Amazon Veri merkezlerinin Türkiye Edge Noktasıdır ve 10 Gbps Bandwith ile kesintisiz erişim imkanı sunmaktadır.

Sunucu Parkı, Bütünleşik mimari ve Geleneksel mimaride hazır bulunan sunucu parkları, her ölçekte ki müşteri ve iş ihtiyaçları için hazır durumda. Büyük işlem gücü için Nutanix ve Simplivity Hyperconverged mimari ve uygun ölçe işlem gücü için Dell EMC, Lenovo Geleneksel sunucu ve veri depolama havuzları hazır beklemekte. SAP Certificated Sistemler SAP Hana, Veritas ve Netapp kaynakları da büyük veri havuzlarını misafir etmektedir.

biz buradayız…

Her Kuruluş, her bütçe ve her iş ihtiyacı için Bulut Bilgi İşlem kaynaklarımız hazır durumda. PiCloud Bulut hizmetleri Yerel ve Küresel çapta bir çok bulut sağlayıcısı ile birlikte çalışmakta ve Pera Bilgi Sistemleri Proaktif hizmetler çatısı altında müşterilerin iş ihtiyacını karşılamakta. Sorularınız, özel iş ihtiyaçlarınız ve projeleriniz için biz buradayız.

Bizi Arayın

+90 216 550 21 71

Bize Yazın

Bize Ulaşın

Zühtüpaşa Mahallesi. Zahit Bey Sk. No:14 34724 Kadıköy/İstanbul

Bilgi Teknolojileri dünyası karmaşıktır ve her kuruluşun ihtiyacı farklı ve değişkendir. Bu sebeple bulut hizmetleri sabit ve tek düzey hizmet olamaz. Bu felsefeye doğrultusunda PiCloud markası oluşturuldu. Müşterilerimizin iş ihtiyaçlarını daha adil karşılamak üzere Küresel ve Yerel ölçekte bir çok bulut sağlayıcısını ekosistemimize dahil etmiş durumdayız.

PiCloud, Pera Bilgi Sistemleri resmi markasıdır… Pera Bilgi Sistemleri uzman kadrosu, senelere dayanan uzmanlıkları, proje deneyimi ve sahip olduğu proje yönetim ilkeleri ve ekosisteminde bulunan iş ortakları ile yapmış olduğu anlaşmalar sonrasında oluşturulmuştur.

PiCloud Markası altında;

  • Pera Bilgi Sistemleri Proaktif Sistem çözümleri,
  • CSP (Cloud Solutions Provider)
  • MSP (Managed Servis Provider)
  • PaaS Proaktif Services hizmetleri sağlanmakta ve bilgi teknolojileri alanında uçtan-uca hizmet vermektedir.

PiCloud Bulut kaynakları İstanbul Flat Office yerleşkesinde bulunan Premier DC ‘de barınmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu bulut kaynakları birinci olarak Premier Data Center ‘da bulunan büyük bilgi işlem kaynakları üzerinden sağlanmaktadır. Büyük veri havuzuna sahip müşterilerimiz için de Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Equinix IS2 Veri Merkezi üzerinden sağlanmaktadır.

Her iki veri merkezi Istanbul ‘da bulunmakta ve 100 Gbps Turkcel Superonline ve 40 Gbps Turktelekom bağlantısı ile yedekli bağlantıya sahip ve aynı zaman da 10 Gbps Layer 2Turkcell Superonline bağlantısına da sahiptir.

Bu ağ yapısı sayesinde iki veri merkezi arasında süreklilik sağlanmış ve müşteri iş ihtiyaçlarına bağlı olarak yedekli çalışabilmekte ve SLA süreleri yukarıya çekilebilmektedir.

Equinix IS2 veri merkezi, Equinix Global Datacenter ’ in bir Exchange Lokasyonudur ve küresel ölçekte bulunan Equinix veri merkezlerine bu nokta üzerinden 10 Gbps Port Size ‘a sahiptir. Equinix IS2 veri merkezi dünyanın dört bir noktasında bulunan Exchange Global Datacenter ‘larına açılan kapıdır.

Bu kapı sadece Equinix Global Datacenter ‘ile sınırlı değil Microsoft Azure Expres Route, AWS Direct Connect, Google Cloud Carrier Peering, IBM Cloud Direct Link, Oracle Cloud Fast Connect ve SAP Cloud Peerin özelliğine sahiptir ve bu veri merkezi içinde bulunan bulut kaynaklarınıza 10 Gbps Bandwith ile kesintisiz erişim imkanı sunmaktadır.

Equinix veri merkezi seçimiyle “bulut hizmetleri sabit ve tek düzey hizmet olamaz” felsefesini karşılamakta ve müşterilerimizin iş ihtiyaçlarını küresel ölçekte, güvenilirliğini kanıtlamış bulut sağlayıcılarıdan karşılamakta Hibtit IT mimarisiyle veri merkezlerinizi ve işinizi dünyanın herhangi bir noktasına büyütebilmekteyiz.

Büyük Bilgi işlem gücünü İstanbul Premier DC, bütük veri havuzlarını da İstanbul Equinix IS2 veri merkezinden sağlarken bulut tabanlı Felaket Konumlandırma hizmeti için de Vodafone İzmir veri merkezi seçilmiştir.

İstanbul Premier DC ve Equinix IS2 arasında bulunan ağ alt yapısı aynı şekilde İzmir bölgesine genişletilmiş ve felaket konumlandırma merkezi olarak hizmet vermektedir.

Öncelikle bankaların yedekleme ve ana veri merkezi ihtiyaçları için yapılan, Ankara’da finans ve bilişim dünyasına sınıf atlatan Anadolu Veri Merkezi KKB ‘de özel sunucu ve hizmetlerimiz de bulunmakta ve finans sektöründe bulunan müşterilerimize hizmet vermek için hazır durumdadır.

Bütünleşik mimari ve Geleneksel mimaride hazır bulunan sunucu parklarımız, her ölçekte ki müşteri ve iş ihtiyaçları için hazır durumda.

Bir bulut sanal makine yada yüzlerce bulut sanal makine kiralayabilir, sunucu parkında hazır bulunan İşlem gücü yüksek mimari yada büyük veri barındıran, uygun maliyetli bulut kaynaklarını / hizmetlerini kiralayabilir ve kullandıkça ödeyebilirsiniz.

Her ölçekte ki müşterilerimiz için farklı sunucu parkları ve farklı fiyatlama avantajlarımız bulunmakta. Sunucu parkımız Nutanix ve Simplivity Hyperconverged mimaride ve Dell EMC, Lenovo Geleneksel sunucu ve veri depolama havuzları üzerinde çalışmakta ve iş ihtiyaçlarınızı karşılamakda.

Equinix IS2 veri merkezi SAP Hana Sertifikalı donanımlar üzerinde çalışmakta ve SAP Bulut Hizmetleri de Equinix IS2 veri merkezinden sağlanmaktadır.