Pera Şirketler Grubu, 2005 Yılından beri Türkiye ve Makedonya yerleşik ofislere sahip, tüm Dünya’da proje bazlı faaliyetlerde bulunan yüzde yüz yerli köklü bir kuruluştur.

Pera Şirketler Grubu sahip olduğu Bilgi Teknolojileri için ihtiyaç duyulan sistemlerinin gelişimi, uçtan uca bütünleşik iletişim ve yönetim desteği için 2018 yılında Pera Bilgi Sistemleri Danışmanlığı ve Akademisi iştirakini kurma kararı almıştır.

Pera Bilgi Sistemleri, grup şirketlerinde yürüttüğü teknolojik faaliyetlerin, eğitimlerin gerek yurt içi gerekse yurt dışı projelerden edindiği tecrübelerin aynı zamanda grup dışı şirketlere de sunulmasına imkân sağlamıştır.

Pera Bilgi Sistemleri ‘nin misyonu, proje yönetimini yalnızca müşterisinin çıkarını koruyarak sağlamak yönündedir. Müşterileri için hazırlanacak olan gerekli teknik Şartnameleri herhangi bir tedarikçi firmanın çıkarı doğrultusunda düzenlememek bu vesileyle daha başarılı, verimli ve hakkaniyetli bir hizmet anlayışı ortaya koymaktır.

Pera Bilgi Sistemleri vizyonu, Proje Yönetimi alanında, Bilgi Teknolojileri Eğitim Hizmetleri ve Danışmanlık sektöründe gerek yurt içi gerekse yurt dışı projelerde memnuniyetle tavsiye edilen ve dün başarılı bir şekilde bitirmiş olduğu projeleri, bugün yaşam döngüsünü takip etmek ve yarın ihtiyaç duyacağı yenileme çalışmalarını yapmaktır.

Bilgi Teknolojileri hizmet ağımızı oluştururken ihtiyaç duymuş olduğunuz stratejik kararlarınıza doğru çözümlerle etki edecek, veri merkezi uygulama ve servislerinizin devamlılığını sağlayacak kaliteli çözümlerimiz ile ördük.